Świetlica szkolna jest czynna w godzinach 07:00 - 10:35   i    11:45 - 15:30

Nadrzędnym celem świetlicy szkolnej jest zapewnienie opieki dzieciom z klas I-III rodziców pracujących zawodowo oraz dzieciom dojeżdzającym do szkoły ze Smardzka i Świdwina. Zajęcia w świetlicy są prowadzone w oparciu o roczny plan opracowany na podstawie planu dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczego szkoły. Świetlica zapewnia dzieciom warunki do odrabiania lekcji, przyswojenia nawyków nauczania i wyrabia nawyki właściwego spędzania czasu wolnego. Świetlica pełni również funkcje wychowawcze wobec dzieci z rodzin niewydolnych wychowawczo.

Do zadań opiekuńczo – wychowawczych świetlicy szkolnej należą:

•    Organizowanie racjonalnego i bezpiecznego pobytu dzieci w godzinach działania świetlicy.
•    Zapewnienie opieki uczniom korzystającym ze stołówki szkolnej.
•    Zapoznanie uczniów z zasadami bezpieczeństwa.
•    Tworzenie przyjaznej atmosfery.
•    Zapobieganie i eliminowanie zachowań agresywnych i niepożądanych.
•    Udzielanie pomocy w opanowaniu wiadomości i umiejętności edukacyjnych.
•    Rozwijanie zainteresowań (intelektualnych, artystycznych, technicznych, sportowych).
•    Planowe oddziaływanie na postawy moralno – społeczne uczniów.
•    Przeciwdziałanie powstawaniu trudności wychowawczych i niedostosowania społecznego.
•    Stosowanie ciekawych form zajęć świetlicowych, stosowanie metod poszukujących,    problemowych mających wpływ na proces rozwoju dzieci w wieku szkolnym.
•    Kształtowanie umiejętnego korzystania z mediów.
•    Podtrzymywanie tradycji i zwyczajów.
•    Współpraca z rodzicami.

Nauczyciele pełniący dyżury na świetlicy: mgr Małgorzata Wiśniewska, mgr Marta Jakubik,
  mgr Aneta Zakowiecka
Wytworzył: